Најскапата скара на светот

1 јуни, 20110
most-expensive-grill

Ако вашата скара веќе почна да фаќа р’ѓа и не беше во најдобра состојба за овој први мај, тогаш зошто не ја замените со нова?

Најскапата скара на светот – чии делови сите поединечно и се обложени со 24 каратно злато, рачно изработена чини 165.000 долари. Австралиската фирма BeefEater Barbecues ја направила оваа скара, која комплетно е златна, освен површината за готвење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma