Најстариот џебен часовник во светот

20 август, 20110
najstar casovnik

Настариот џебен часовник е изработен од страна на Петер Хенлен во Нирнберг, Германија во 1504 година. Денес овој часовник се наоѓа во Меморијалната Сала во Филаделфија, САД.

http://www.youtube.com/watch?v=WlbVRnFznhw&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit