Највисоката чоколадна фонтана во светот

24 август, 20110
cokolado

Љубителите на чоколадото дефинитивно ќе останат без здив од чоколадната фонтана која се наоѓа во хотелот Белаџио, Лас Вегас. Оваа чоколадна фонтана, која е гинисов рекордер, е висока цели 8 метри и циркулира неверојатни 2 тони чоколадо во секое време. Фонтаната, која има 27 нивоа низ кои тече бело, млечно и црно чоколадо, е изработена од нерѓосувачки челик. Таа е дел од ресторанот Jean Philippe Patisserie, кој му припаѓа на познатиот француски готвач Жан Филип. Огромно браво за овој мајстор, кој успеал да го реализира сонот на секој „чокохолик“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi