Највисоките згради во светот

11 мај, 20110
zgradi

Највисоката зграда е лоцирана во Дубаи, останатите се наоѓаат во азискиот дел, а само две се во САД.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/