Највлијателните музички спотови на сите времиња

4 јули, 20110
Највлијателните музички спотови на сите времиња

Осумдесетите и деведесетите години од минатиот век беа златната доба на музиката, кога магијата на спотовите и револуционерните компјутерски анимации создаваа цела низа трендови во музиката.

Погледнете ја листата од 10–те највлијателни музички спотови.

1. Michael Jackson – „Thriller“ (1982)

2. Nirvana – „Smells like teen spirit“ (1991)

3. Bauhaus – „Bela Lugosi’s dead“ (1979)

4. Buggles – „Video killed the radio star“ (1979)

5. Dire straits – „Money for nothing“ (1985)

6. Bob Dylan – „Subterranean homesick blues“ (1965)

http://www.youtube.com/watch?v=-J4O2-nsFBA&feature=player_embedded

7. ZZ top – „Gimme all your lovin“ (1983)

http://www.youtube.com/watch?v=Pi_ser2_Xm4&feature=player_embedded

8. 2 Pac & Dr.Dre – „California love“ (1995)

http://www.youtube.com/watch?v=FWOsbGP5Ox4&feature=player_embedded

9. The Beatles – „Strawberry fields forever“ (1967)

http://www.youtube.com/watch?v=M9s1I1TZqJg&feature=player_embedded

10. Peter Gabriel – „Sledgehammer“ (1986)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/