Натпревар во свирење невидлива гитара! :) Што се нема да измислат! :)

30 август, 20110
gitara

Жена e победник на натпреварот во свирење на невидлива гитара

За прв пат од своето основање, победник на Светското првенство во свирење на невидлива гитара (Air Guitar World Championships) е една жена, пишува на сајтот Digital Spy.

На германката Алин Вестфал, исто така позната како “внука на ѓаволот”, главната награда на овогодинешниот натпревар во финскиот град Оулу, и ја донесе изведбата на песната ” Pretender ” на групата Fu Fajters.

Второто место го освои американецот Џастин Хауард, а третото, друга жена, чехињата Вероника Малер.

Финалистите изведуваа по две песни, од која една е задолжителна – ” Without A Face ” на групата “Rage agents the machine” и по една изборна. Жирито ги оцениува нивниот ентузијазам, а помалку техничките перформанси.

httpv://www.youtube.com/watch?v=RZ2_1hkWm7g

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma