Не фрлајте ја лушпата на кромидот!

21 јули, 20110
kromid

Со насолзени очи повеќето готвачи ја фрлаат лушпата на кромидот, но нутриционистите предупредуваат дека така фрламе многу хранливи состојки.

Група шпански и британски научници ги тестирале состојките од сите делови на кромидот, вклучувајќи ја лушпата, надворешниот слој, коренот и стеблото. Ги испитувале можните начини на користење на секој дел, дури  и на она што го сметаме за отпад.

Дојдовме до заклучок  дека кромидот содржи многу влакна (прво нетопливи влакна и флавоноид. “Конзумацијаат на влакна го намалува ризикот од болести на крвотокот, тегоби со желудникот, ракот на дебело црево,  дијабетис  тип 2 ., тврди Ванеса Беницес од Автономниот универзитет во Мадрид.

Значи сите делови од кромидот трба да се користат, бидејќи содржат пробиотици кои ја подобруваат цревната флора. Исто така во кората има и состојки кои влијаат добро на крвотокот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit