Нега прилагодена на вашата коса

18 јули, 20110
summer-hair-color-350

Во текот на летото многу е важно да знаете како правилно да ја негувате косата и кои препарати да ги користите. Затоа препаратите прилагодете ги на вашата коса.

Права коса

Во текот на летото вашата коса се шири и има повеќе статички електрицитет. Затоа косата мијте ја со шампон наменет за права коса и задолжително користете регенератор. Избегнувајте ги кремите, тежина на косата и остри рабови може да постигнете со восок, доколку сакате да добиете волумен користете пена.

Брановидна

Кај овој тип на коса битно е регенераторот да да го нанесете на целата коса. По миење користете крема за коса која ќе и го даде посакуваниот брановиден облик на косата.

Виткана коса

Да го зачувате природниот изглед на витканата коса, на влажна коса по минење нанесете крема за коса или гел. На плажа каде сигурно не носите препарати за нега на коса, нанесете на врвовите на косата масло за сончање.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit