Нејмар: Не ме интересира Барселона, сакам во Реал

30 јуни, 20110
neymar-santos-

“Марка” открива дека на својот другар од репрезентацијата Дани Алвеш, Нејмар му порачал да се подготви, бидејќи од следната година ќе води ‘војна’ со него во “Ел Класико”. Нејмар ги прокоментира најавите дека пет клуба се заинтересирани за неговите услуги. “Нема шанси, не одам во Барселона, Сити, Челзи, сакам само во Реал” им изјавил талентираниот напаѓач на својте колеги од репрезентацијата. Му порача и на својот пријател Дани Алвеш да се подготви. “Следната година сме на размична страна, пристигнувам во Мадрид” додаде Нејмар.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma