Несекојдневна љубов на прв поглед! :)

2 ноември, 20111
111031058.1_mn

Љубов на прв поглед меѓу бенгалски тигар и мало девојче.

Фотографот Дирк Даниелс ги направил овие неверојатни фотографии во една зоолошка градина во Вашинготн во Issaquah. На сликата ќе го видите како тигарот ја става својата шепа, точно на местото каде е раката на малото девојче од другата страна на стаклото.

Малото девојче воопшто не се исплашило, а посетителите до сега немале видено ваква доза на нежност од страна на големиот тигар.

One comment

  • Angela

    2 ноември, 2011 at 22:13

    Srcinjaaaa… 🙂 ljibovta pomegju covekot i zivotnoto e neopislive,,, 🙂 nesto naj ubavoo … 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi