Неверојатна уметност со книги

30 декември, 20110
book-art-carving-sculpture-brian-dettmer-2

Уметникот Брајан Детмер креира неверојатни уметнички дела со стари книги и исклучително трпение. Користејќи ножеви, ножици и останати алатки, Брајан педантно ги користи различните страници за да креира импресивни уметнички дела. Погледнете дел од неговата работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber