Неверојатни фотографии од спирални скали

24 декември, 20110
Minolta DSC

Има нешто во спиралите што ни фаќа око. Некогаш тоа е симетријата, а некогаш е тоа што ни прават да ни се врти. Практичните дизајнери ги користат овие спирални скали за да заштедат простор, додека други ги прават поради убавата форма која ја добиваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber