Неверојатно, какви камиони се возат по руските патишта?! :)

11 ноември, 20110
kamion

Секојдневно на патиштата ширум светот можете да видите необични возила, особено онакви кои спаѓаат во рубриката „верувале или не“.

Последниот таков доаѓа од Русија, каде на автопат успеа да вози целосно демолиран камион. Сопственикот или возачот на камионот веројатно сакал да заштеди некој денар, па наместо влечна служба, решил сам да си го однесе камионот на поправка.

httpv://www.youtube.com/watch?v=fAjSASHeXqs

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi