Нинтендо баба

19 август, 20110
baba

Една баба од Јапонија е на прагот на нејзините 100 години живот, но на интересен начин ја одржува менталната кондиција- игра игри на нинтендо.

Љубовта кон нинтендото ја отрила пред 26 години кога ги видела своите внуки како уживаат во видео игрите. После тоа веќе две и пол децении  на бабата нинтендото и е рутина и игра по неколку саати на ден.

Признава дека е специјалист за “Бомбермен” и дека ги “поминала”сите нивоа без проблем.

http://www.youtube.com/watch?v=yAYUjBgbdro&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit