Ноле не знае кој е Мик Џегер? Брате, слушај малку рокенрол:)

28 октомври, 20110
108732

Ноле моментално е најдобар тенисер на светот, но на листата на експерти во рок музиката не е ни меѓу првите милион! Новак ги погрешил најпознатите икони на рокенролот,  Мик Џегер и Кит Ричардс. Тој во Базел се сликал покрај ѕид каде што бил насликан познатиот гитарист на The Rolling Stones, а на Твитер го оставил следниот коментар:

“Морав да му раскажам еден виц на Мик Џегер, му се допадна”.
Проблемот е во тоа што на ѕидот е насликан Кит Ричардс, а гафот на Ѓоковиќ предизвикал многу коментари на неговиот профил.
“Брат, тоа е Кит Ричардс”, “Ноле, тоа не е Џегер,” “Па, на секој може да му се случи”, се само некои од нив.

Кога ја увидел што направил, Ноле ја поправил грешката:
“ОК, момци, погрешив. А сега морам на спиење. Извини Ричардс. 🙂 ”
Сепак, некои работи ги знае. Ноле погодил кој е Џими Хендрикс, Фред Меркјури, Сантана и  групата The Who.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş