Ноле објасни ја сликата:)

6 август, 20110
noleee

Светскиот првак во тенис, Новак Џоковиќ овие денови беше присутен на скоро секое американско телевизиско шоу. Најпрво играше оро, заедно со водителот, потоа покажа како треба да се однесува една вистинска ѕвезда.

По гостувањето кај Џон Лено, Ноле беше интервјуиран од еден новинар од NBC телевизија. Новинарот од Ноле побарал само да му ја објасни сликава:

На ова Ноле слатко се изнасмеал и кажал дека му е драго што ја видел сликата за која до сега немал можност да ја види. Тоа дека јас бев возбуден не го одрекувам, но во џебот имав топче, изјавил Ноле.

Инаку оваа слика е направена веднаш по завршувањето на финалниот меч, кој означуваше победа и признание дека тој е најдобриот тенисер на денешницата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi