Номинираните на “Златна Малина”

23 јануари, 20110
golden raspherry

Не толку престижната манифестација, доделувањето на “Златна малина” ќе се одддржи на 26-ти фебруари во Лос Анџелес. Ова е листата на номинираните за оваа година.
Најлош филм:
1.Ловец на глави
2.Последниот Аирбендер
3.Сексот и градот 2
4.Самрак сага: Помрачување
5.Vampires Suck

Најлош актер:
1.Џек Блек (Гуливеровите патувања)
2.Џерард Батлер (Ловец на глави)
3.Аштон Качер (Убијци и ден на вљубените)
4.Тејлор Лотнер (Самрак сага: Помрачување)
5.Роберт Патисон (Фала ти за љубовта)

Најлоша актерка:
1.Џенифер Анистон (Ловец на глави и Замена)
2.Мили Кајрис (Последна песна)
3.Сара Џесика Паркер, Ким Картал, Кристин Дејвис и Синтија Никсон (Сексот и градот 2)
4.Меган Фокс (Јonah Hex)
5.Кристен Стујард (Самрак сага: Помрачување)

Најлоша актерка во споредна улога
1.Џесика Алба (Убиецот во мене, Дозвола за малите Фокери, Мачета, Ден на вљубените)
2.Шер (Бурлеска)
3.Лајза Минели (Сексот и градот 2)
4.Никола Питц (последниот Аирбендер)
5.Барбара Стреијсенд (дозвола за малите Фокери)

Најлош актер во споредна улога
1.Били Реј Кајрис (Шпион од соседството)
2.Џорџ Лопез (Мојот љубимец Мармадук)
3.Дев Пател (Последниот Аирбендер)
4.Џексон Ратбон (Последниот Аирбендер, Самрак сага: Помрачување)
5.Роб Шнајдер (Старци)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi