Новиот „Ferrari spider“ премиерно претставен во Франкфурт:) Е убо де:)

28 август, 20110
117749-5

Една од премиерите во Франкфурт, е и кабриолетот на Ferrari 458″, чии фотографии вчера биле официјално објавени. Како што се и претпоставувало моделот на “Ferrari 458 spider” ќе има тврд кров, за разлика од неговиот претходник, “Ferrari F430 spider”, кој имал платнен кров.
Новиот “spider” ќе има 4.5-литарски V8 мотор, со 570 коњски сили и максимален вртежен момент 540 њутнметри. Продажбата на овој модел ќе започне во средината на следната година, “Ferrari 458 spider” од нула до 100 km забрзува за 3,4 секунди, а максималната брзина му е 325 километри на час.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma