Новиот албум на Ријана овде! :)))

11 ноември, 20110
article_big_1315038314Rihanna

Слушнете што не очекува на новиот албум на Ријана “Talk That Talk“!

Неодамна Ријана (во септември) го најави својот нов албуми – “Talk That Talk“, а сега можете да го слушнете овде!

На албумот на поп принцезата следуваат песни со провокативната тема – секс. Во песната Cockiness (Love It), Ријана бесрамно пее: “No one can do you the way that I do. Boy I want you”, а потоа продолжува “I love it, I love it, I love it when you eat it”. На најавниот рефрен за песната Birthday Cake продолжува: “Ooh baby I like it. You so excited. Don’t try to hide it. Imma make you my bitch“. Во насловната песна на Ријана на “помош“ и доаѓа Џеј-Зи, кој во песната пее: “I talk big money. I talk big homes. I sell out arenas. I call that gettin’ dome”.

Ријана на албумот “Talk That Talk“ не пее само за соблекување, туку ја истражува и темата на љубовта. Таа копнее за љубов во песната “Drunk On Love“, и нежно се збогува со поранешниот љубовник во песната “Farewell “ со зборовите: “And I know you’re going somewhere to make a better life. I hope that you find it on the first try”.

Ова е листата на песни на албумот “Talk That Talk“:

1. You Da One

2. Where Have You Been

3. We Found Love

4. Talk That Talk

5. Cockiness (Love It)

6. Birthday Cake

7. We All Want Love

8. Drunk On Love

9. Roc Me Out

10. Watch n’ Learn

11. Farewell

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş