Новиот албум на U2 најавен за 2012 година

11 јуни, 20110
u2

Басистот на групата U2, Адам Клејтон изјави дека излегувањето на новиот албум на U2 е одложено за во 2012 година. Причина за доцнењето е тоа што тие сфатиле дека немаат доволно време да се посветат на изборот на песните и нивното снимање. Со извинување, адам ја соопштил веста.

Освен оваа информација тој изјавил и дека ќе соработуваат со нови продуценти. Станува збор за Дејнџер Маусом и Ред Уан, продуцентот на Лејди Гага. Сакаме да правиме музика која ќе биде прифатена за пошироката маса, да не пуштаат во ноќните клубови, изјавил Адам.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/