Новиот Galaxy Tab 10.1 претставен во Сеул

20 јули, 20110
Новиот Galaxy Tab 10.1 претставен во Сеул

Samsung Electronics лансираше потенка и полесна верзија на својот  Galaxy таблет на локалниот пазар во Сеул, во обид да го привлече вниманието од големиот бран на продажба на iPad на Apple.

Galaxy Tab 10.1 е усовршена верзија на 7 инчен таблет, кој беше премиерно претставен во октомври. Работи на најновата верзија на Android (3.1 Honeycomb) и има Nvidia двојадрен процесор Tegra 2.

Поседува поголем и посветол екран, има пристап до повеќе од 200.000 апликации. Исто така корејската верзија на таблетот има пристап до тв и радио канали.

http://www.youtube.com/watch?v=wKZlxZNBxNI&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit