Новиот супермен е Хенри Кавил

30 јануари, 20110
cavill1

По неколку месеци шпекулирање кој ќе го облече славниот костим на човекот од челик, познат како супермен, кој треба да се најде во кино салите низ Америка во декември 2012 година, конечно и службено е објавено дека тоа е Хенри Кавил. Изјавата на режисерот Снајдер е дека тој е горд што ќе биде дел од враќањето на супермен на големото платно и дека Хенри е одличен избор за главната улога, како и претпоставките дека оваа улога ќе му биде отскочна даска во напредокот на неговата кариера.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma