Од кал да е… хрват да е!!! Абе ајде не го дрвите!!!

12 јули, 20113
hrvatinaslovna

Порталот “Име Хрватско” вели дека во секој србин има нешто хрватско, ако не сте знаеле!

Овој портал напишал дека скоро сите презимиња во Србија, на овој или оној начин имаат потекло од Хрватска. Тие имале и подетални објаснувања за ова, а исто така набројале листа на презимиња. Но, администраторите од овој сајт биле недостапни за српските новинари, за да дадат одговор на многубројните прашања.

Според нив, претседателот на Србија Борис Тадиќ е хрват. И не е единствениот. Хрвати се и: Додиќи, Јовановиќи, Петровиќи, Мркоњиќи, Младиќи, Караџиќи и многу други. Нормално, чисти хрвати се Косори, Јосиповиќи, Санадери и Месиќи.

Порталот е направен како друштвена мрежа, каде ќе се споделуваат најразлични познавања.

Интересно е што овој портал исто така тврди дека Ангела Меркел е од Осјек. Ова презиме исто така е хрватско.

Помеѓу сите презимиња кои имаат потекло од Хрватска, не се споменува презимето Броз. Презимето Туџман исто така не се споменува. Тоа значи дека Фрањо Туџман и Тито не се хрвати?

3 comments

 • www

  15 јули, 2011 at 19:42

  pa taka e…srbija e vestacka tvorevina a toa F*UCKING bednici-cetnici t.n.srbi (sto ih stalno svrbi) se proterani hrvati i makedonci,upotrebuvaat makedonsko pismo (kirilica) a drpnale hrvatski preziminja…aj nek im bide :))

  Reply

  • ..........................

   17 јули, 2011 at 13:01

   edinstveno nesto sto e tuka vestacko,kolku sto mozam da vidam e tvojata intelegencija.

   Reply

 • hahahaha

  13 јули, 2011 at 12:43

  a im objasnil li nekoj na ovie hrvati(da ne kazam UST..I)deka takov narod ne postoi,deka site oni se samo pokatoliceni srbi.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit