Одбраната на Младиќ забранува објавување детали од обвинението

26 јуни, 20110
1109_ratko-mladic_400x280
Одбраната на Младиќ му забранил на Трибуналот да објавува било какви детали од обвинението.
Хашкиот злосторник Ратко Младиќ поднел барање за именување на бранител, но одбил да ги открие имињата на адвокатите.
“Одбраната ба било кој начин, директно или индиректно, нема да објавува во јавноста никаков материјал кој бил даден на обвинителството“, стои во сооптението на Трибуналот.
Следното рочиште е закажано за четврти јули кога Младиќ ќе треба да се изјасни за својата вина.
Извор: Нетпресс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi