Оклахома израмни во серијата со Далас

20 мај, 20110
113833609_crop_650x440

Кошаркарите на Оклахома, победија како гости во дуелот со Далас со резултат 106:100, со што го ирамнија резултатот на 1:1 во финалната серија од плеј-офот на Западната конференција од НБА лигата. Дуран со 24, Харден со 23 и Вестбрук со 18 поени беа најзаслужни за победата на Оклахома, додека во поразениот тим најефикасен беше Новицки со 29 поени, Чендлер постигна 15, Кид 13. Сега серијата се сели во Оклахома.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi