Омилената боја определува какви сте во кревет

21 април, 20110
colour-rainbow

Облеката што ја носите, автомобилиот кој го возите, ѕидовите во вашиот дом, можат да кажат многу за вашиот сексуален живот – клучот е во тоа која боја ве опкружува. Психолозите ја откриле врската меѓу боите и сескуалното однесување. Иако можеби тврдите дека немате омилена боја, погледнете околу себе и ќе сватите која боја доминира, а токму таа ги крие индициитте за сексуалната страна на вашата личност.

Црвена

Оваа боја ја симболизира страста, па затоа луѓето кои ја сакаат оваа боја уживаат во сексот и физичките контакти. Имаат тенденција да бидат поагресивни кон спротивниот пол, а дколку се спојат две лица кои ја сакаат оваа боја тогаш со сигурност тие ќе експериментираат и пробуваат нови работи.

Жолта

Ако ја сакате жолтата боја, тоа значи дека го контролирате вашиот сексуален нагон, а во креветот дозволувате повеќе доминација на партнерот. Овие луѓе не одбиваат туѓа иницијатива, но ретко ги наметнуваат своите желби. Најважно на овие личности им е блиската личност да е задоволна.

Зелена

Оние кои омилена боја им е зелена се нежни и осетливи кога станува збор за сексот. Жената која ја сака оваа боја ќе води љубов цел живот како тоа да го прави за прв пат. Мажите пак се внимателни и спремни да ги исполнат желбите на партнерките. Двата пола се исклучително верни личности и нема да дозволат некоја сексуална авантура со друга личност.

Сина

Обожавателите на оваа боја сексот го сметаат за уметност и нивниот пристап е елегантен. Мажите внимателно го истражуваат телото на жената и ги слушаат нејзините потреби. Жените пак уживаат во предиграта поедеднакво како и во љубовниот чин, дарежлива е и нежна.

Виолетова

Оние кои ја сакаат виолетовата боја, сексот им се чини како губење на време. Жените повеќе се загрижени дали ќе им се измести фризурата, отколку дали ќе го задоволи партнерот. Мажите пак пристапот кон сексот го гледаат како работна задача и немаат слух за туѓите желби.

Сива

Неодлучни и несигурни љубовници се оние кои ја бираат сивата боја. Често им е потребно повеќе време да донесат некаква одлука и тешко се посветат на една личност. Сексот не им претставува возбудување, туку начин за да задволат потреба.

Розова

Розовата е боја на лица кои сакаат да флертуваат и се склони кон измами. Жените кои ја сакаат оваа боја често ветуваат нешта кои неможат да ги исполнат, а во односот со партнерот се незрели. Мажите кои ја сакаат оваа боја склони се кон често менување на партнерките и би влетале многу брзо во нова авантура со  непозната жена.

Портокалова

Овие лилности ги сакаат сексуалните фантазии. Во креветот сакаат да ја потикнуваат имагинацијата на партнерот. Предиграта и допирите по водењето љубов им се важни исто колку и самиот чин. Во случај да не се задволни од односот на саканата личност, тешко го признаваат тоа пред себе. Лицата кои ја сакаат оваа боја лесно може да одглумат оргазам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi