Осми дел од одбројувањето на 100-те најсекси жени во светот

10 јуни, 20110
naslovnasexi

20 – Vanessa Anne Hudgens  – калифорниската убавица, актерка и пејачка од 2008 година се наоѓа на овие листи на најсекси жени во светот. Иако на 23 години нејзиниот филм за само едено викенд  заработи повеќе од 42 милиони долари, таа сепак сакаше повеќе внимание и на интернет се објавија нејзини голи фотографии.


19 – Natalie Portman – еврејката која повеќе од десет години се појавува на листите за секси жени, но тоа не е ни чудо, играше улога на стриптизерка, на лезбејка и балерина со растројство, а сепак доби оскар, иако се шпекулираше дека за таа улога таа одиграла само 20% од сцените. Покрај се таа остана бремена од кореографот и изгледа одлично.


18 – Emily Jane Atack – атрактивната млада актерка која има 22 години, потекнува од Англија и патем е братучетка на Сер Пол Мекартни е најдобро позната по нејзината улога во филмот The Inbetweeners.


17 – Ashley Michele Greene – 24 годишната актерка и модел од Флорида, која во монетов е во врска со пејачот Joe Jonas. Таа ужива во читањето книги, сурфањето, тек вон до вештини. Најпозната е по улогата на вампирка во Twilight филмските блог бастери.


16 – Mila Kunis – актерката родена во Украина, која настапи во многу филмови и серии во Америка, има нешто што можеби не го знаете за неа, едното око десното и е зелена боја, левото кафена. Се пресели во Лос Анџелес на седум години. Топлес фотографиите кои се појавија во 2008 не се вистински. Таа беше во врска со Меколи Калкин 9 години, но се разделија во јануари 2011 година.


15 – Kim Kardashian – сакам облини, да бидам слаба за мене не претставува провокативно и атрактивно, вели згодната Ким, која оваа година ќе наполни 31 година. Најпозната по сестринското шоу, но никој точно незнае која е точната професија на холивудска ѕвезда.


14 – Adriana Lima – заколнатата “девица“ која првиот бакнеж го имала на 17 години, а за првиот секс дури откако се венчаше со познатиот хрватски кошаркар. Таа е една од најпознатите бразилски топ модели, а воедно и долгогодишен ангел на Викторија Сикрет.


13 – Kristen Jaymes Stewart – 21 годишната актерка која се прослави со вампирската сага, сака да сурфа и сака да студира на Универзитетот во Сиднеј. Актерката која е родена во Лос Анџелес, изјави дека секогаш имала аверзија да изгледа секси, но сега едноставно пораснала и го прифатила тој факт.


12 – Cheryl Ann Cole – англиската пејачка, која минатата година беше на чело на оваа листа на најсекси жени, сега е неколку места подоле. Таа има четри тетоважи, еден брак позади неа со фудбалерот Ешли Кол.


11 – Jessica Marie Alba – талентираната калифорниска актерка, која е со мешано потекло, нејзиниот татко мексиканец, а нејзината мајка половина французинка половина данкиња, едноставно со гидни скоро и никој неможе да ја симне подолу од оваа листа на најсекси жени во светот. Таа во минатото била на првото, второто место, а оваа година на 11. Градникот кој таа го носеше во познатиот филм Sin City се продаде на ебеј за 1025 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/