Осум трикови кои вас никој ви ги нема кажано

26 август, 20110
naslovna 1

Маке-ап уметниците ги знаат сите тајни за да се постигне совршен изглед, а сите оние мали трикови кои можете да ги научите само ако по цел ден живеете во светот посветен на убавината. За среќа, тие се често многу дарежливи и ги споделуваат тајните со јавноста.

Најдобрите маке-ап уметници од светот на модата и убавината го споделуваат нивното знаење. Не станува збор за старото бело моливче кои ви ги прави очите да изгледаат поголеми, тоа сите веќе го знаат.

Ослободете се од вишокот на масти

За да го одржувате убавото лице, шминкерот  Gucci Westman препорачува покрај себе секогаш да имате специјална хартија за апсорбирање на маснотии.Покрај тоа, открила и необичен начин за спречување на појава на масти на лицето. “Верувале или не понекогаш на врвот на прстите ставам малку дезодоранси, ги ставам под очите и по Т зоната за да добијам матиран изглед”, признава Gucci.

Пробајте со eyeliner во боја

Со менување на eyeliner можете да постигнете ефект на големи и сјајни очи, вели Tina Turnbow која соработува со sвезди како Natalie Portman и Julianne Moore.”Црн eyeliner ги заменува оние бои : слива, маслинесто-зелена или индиго. Црна може да ги затвори очите и да се намали окото, темните нијанси можат да направат на изглед да се смали окото”, објаснува Tina.

Користете полесна пудра

“Со додавање на алое во пудрата пред да ставите на лицето ќе добиете одлична подготовка”, вели шминкерот Brett Freedman кој се грижи за изгледот на глумицата Vanesse Hudgens и Leighton Meester. “Алое можете да ставите на лицето и додека е влажно да нанесете пудра и спремни сте за летото”, рече Brett.

“Фурајте” изглед со влажни трепки

Нема нешто по секси од начинот на кои трепките се групирани заедно кога се мокри, како кога излегувате од базен , вели шминкерот Victor Cembellin. Еве го тајниот изглед, на трепките нанесете прозирна маскара а потоа едне слој црна маскара, советува Виктор.

Поправете го карминот

Верувале или не, истиот производ може да користи и во поправањето на кармин, кажува Louise Zizzo. Со прозирна маскара поминете ја усната за да го спречите ширењето на кармин, додава  Louise.

Долги трепки, без ставање на маскара

Не ви е на вас потребна маскара за да постигнете ефект на долги трепки, кои изгледаат впечатливо, кажува шминкерот Mai Quynh кој работе со sвездите Emme Stone i Ashley Greene.Тајната е во моливчето. Впечаток за големи трепки, применете темно кафеаво или црно водоотпорно моливче по горниот раб на трепките, но не под трепките, него помеѓу нив и подолу, открива Маи.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma