Откриени детали за новиот албум на Red Hot Chili Peppers

14 јуни, 20110
MTV Australia Video Music Awards 2007

Ја објавивме информацијата дека Red Hot Chili Peppers многу наскоро ќе го објават својот десети студиски албум, и тоа на 29 август. Но, сега тие открија уште неколку детали за нивниот нов албум.

Песните кои ќе се најдат на овој албум се:

‘Monarchy Of Roses’

‘Factory Of Faith’

‘Brendan’s Death Song’

‘Ethiopia’

‘Annie Wants A Baby’

‘Look Around’

‘The Adventures Of Rain Dance Maggie’

‘Did I Let You Know’

‘Goodbye Hooray’

‘Happiness Loves Company’

‘Police Station’

‘Even You Brutus?’

‘Meet Me At The Corner’

‘Dance, Dance, Dance’

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/