Падна ѕвезда, замислете желба

17 август, 20110
zvezda-naslovna

Астронаутот на НАСА Рон Гаран, кој во моментов престојува на Меѓународната космичка станица, фотографирал метеор кој паѓа на земјата.

На фотографија може да се види како метеор поминува низ атмосферата на Земјата на  13 август, додека МКС орбитира  на околу 354 километри над планетата.

На својот твитер профил Гаран ја ставил сликата и уште истиот момент под неа искоментирал „ еве како изгледа ѕвезда што паѓа“

Фотографија од метеор кој паѓа на земјата

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit