Памела Андерсон амбасадор на ОН??? Уште тоа и фали во кариерата…

26 септември, 20110
pamela1

Познатата старлета Памела Андерсон, која важи за легендарен секс симбол, изјавила дека сака да стане амбасадор на добра волја на Обединетите Нации.

Причината за оваа нејзина желба, како што вели сексипилната актерка, е дека сака да ја искористи својата слава за да направи добри дела. „Сакам да им помогнам на оние кои се помалку среќни од мене“, вели Пам.

„Отсекогаш сум сакала да станам амбасадор на добра волја, тоа е убав и романтичен дел од славата, уште од времето на Одри Хепберн“, изјавила актерката.

„Секогаш дебатирам и се залагам за правата на луѓето и животните. На најдобар можен начин ги користам сите можности кои ги имам за да помогнам“, додава таа.

И предлагаме да му пише на генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун, да видиме што има тој да каже за оваа идеја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi