Паровите се караат по 2500 пати годишно

23 мај, 20110
001

Расправиите и кавгите се составен дел од секоја емотивна врска, а според наодите од едно истражување, просечна двојка искусува над неколку илјади кавги во текот на една година. Поточно. 2455 пати годишно. Истражувањето во кое биле вклучени околу 3000 луѓе кои биле во брак или врска, а открило дека најчесто причина за караниците е неслушањето на партнерот додека зборува. Всушност, доколку не ја слушате другата половина, поради тоа може да влезете во расправии дури до 112 пати годишно, додека претераното трошење и несогласување околу распределбата на финансиите предизвикуваат 109 расправии. Мрзивоста 105, ‘рчењето 102, како и изборот на оброкот, тв канали, безо возење, не хигиена и слично се исто така причина за караница. На листата проблеми кои предизвикуваат караници се наоѓа и секс прашањето, односно недостаток на секс во врската.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma