Пејачот на Stone Temple Pilots призна дека бил силуван кога имал 12 години

19 мај, 20110
Henry Fonda Music Box

Пејачот на групата Stone Temple Pilots, Scott Weliand во своите мемоари “Not Dead & Not For Sale” откри дека има едно трауматично искуство од детството.

Тогаш имав 12 години. Тој ме викна кај него дома на гости и се случи тоа. Беше многу брзо и неугодно. Многу се срамев од тоа и кога излегов од таму не кажав на никого. Го криев тоа се до пред неколку години. Се плашев да кажам дека ме силувал мој соученик, се плашев каква ќе биде реакцијата, претпоставував дека никој нема да сака да другарува со мене, изјавил Scott.

Оваа случка ми се врати во сеќавањето пред неколку години кога бев на рехабилитација. Такви работи се случуваат благодарение само на психотерапиите, додал тој.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma