Пеколот наречен дрога, предмет на документарецот за Ејми

22 јуни, 20110
Drunk Amy Winehouse On Drug vs. Belgrade 2011 Full Concert vs. Odd Performances 6

Откако минатиот викенд во Белград се случи еден од најкатастрофалните концерти во историјата на музиката, за кого беше виновна самата пејачка Ејми Вајнхаус, таа се повлече, ги откажа сите идни концерти и замина по којзнае кој пат на рехабилитација.

Пејачката која е долго време позната по деструктивното однесување, злоупотребата на дрога и алкохол, повторно не успеа да се покаже во најдобро светло, иако поседува неверојатен талент, а претставува одличен вокал.

Не требаше да помине многу време, па така,  британците веќе смислија да направат документарец за Ејми, кој ќе го снима  ITV, а некои од кадрите да бидат снимени во центарот за рехабилитација каде веќе замина пејачката веднаш по концертот во Белград.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ttJg8901qAU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi