Пенелопе Круз ја доби ѕвездата на булеварот на славните

30 март, 20110
penelope-cruz

Преубавата шпанска актерка Пенелопе Круз која пред две години доби оскар за улогата во филмот “Vicky Cristina Barcelona” ќе добие уште едно признание, а тоа е ѕвезда на булеварот на познатите во Холивуд.

Пенелопе ќе ја добие 2.436-та ѕвезда на познатиот булевар. Честа да ја открие ѕвездата на Пенелопе ќе ја има режисерот на филмот “Chikago”, Роб Маршал.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi