Пилешко филе со печурки

15 јули, 20110
skillet-chicken-with-mushrooms-006

Подготовка:

Пилешкото филе исечете го на помали парчиња.
На масло, пржете го стекот на двете страни, околу 10 минути.
Додете крупно исецкан кромид, моркови исечени во прстени, печурки, исечени на четвртини и сушени печурки кои претходно се маринирале во ладна вода 10 минути.
Вегета попрскајте ја врз стековите со зеленчук и продолжете со пржењето во тавата уште 15 минути.
На крајот додадете го целерот исечен на стебленца и густинот измешан во малку вода и шери.

Состојки:

 • 600гр пилешко филе
 • 30гр путер
 • 4 лажици масло
 •  150гр кромид
 • 100гр моркови
 •  300гр маринирани печурки
 • 10гр сушени печурки
 •  1 лажица вегета
 •  80гр целер стебленца
 • 1 лажица густин
 • 50мл шери

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit