Пингвини од маслинки, морков и крем сирење

24 декември, 20110
5

Потребни состојки:

250 гр. големи црни маслинки

250 гр. средни црни маслинки

4 големи моркови

500 гр. крем сирење.

Црвена пиперка

Чечкалици

Припрема:

Од средните маслинки отстранете ја коската и исечете го долниот дел.

Од големите маслинки отстранете еден дел па наполнете ги со крем сирење.

Од морковот отстранете една шестина. Потоа таа додадете ја во исечениот дел на средните маслинки.

Врз морковот ставете една чепкалка, па голема маслинка па средна маслинка. Потоа додадете „шалче“ од црвена пиперка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma