Пинк роди девојче

3 јуни, 20110
110530090.2_mn

Популарната пејачка Пинк, го роди своето прво дете-девојче Виола Сејџ, пренесуваат американските медиуми.

Пејачката вчера попладне папараци ја снимија како влегува во болницата во Лос Анџелес со својот маж Кери Харт.

“ Ние сме пресреќни што можеме да и посакаме добредојде на нашата преубава, здрава ќерка, Виола Сејџ Харт”, напишала денес Пинк на својот профил на Твитер.

“Таа е прeубава, иста е како нејзиниот татко”, додава Пинк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma