Пинк со нова песна

7 ноември, 20110
pink-tm-mk-jghjghj0887hg

Слушнете ја “Bridge Of Light”, песна од анимираниот филм “Happy Feet Two” …

Како што беше најавено, на 18 ноември ќе биде премиерно прикажан во САД 3D анимираниот филм “Happy Feet Two”, продолжение на цртаниот филм “Happy Feet”, кој беше повторно режиран од страна на Џорџ Милер.

Гласовите на ликовите беа повторно позајмени од Елајџа Вуд и Роби Вилијамс, а се претпоставува дека гласот на трагично починатата актерка Бритни Марфи беше заменет од популарната пејачка Пинк. Досега тоа не е потврдено ниту демантирано, но познато е дека Пинк само што ја лансираше музичката тема за филмот – нејзината нова песна “Bridge Of Light“.

httpv://www.youtube.com/watch?v=DmBQYhLRfHY

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş