По 28 години брак, Божиќ го дочекал сам и разведен!

26 декември, 20110
1

Актерот Мел Гибсон и неговата сопруга Робин во петокот официјално се разведоа, по 28 години брак! Таа уште во април 2009 година поднела барање за развод, а судијата официјално прогласил развод дури пред Божиќ оваа година.

Судијата во петокот ги потпишал документите и актерот Мел Гибсон е официјално разведен!

Оскаровецот уште во 2006 година се разделил со својата сопруга Робин со која има седум деца. Таа поднела барање за развод во април 2009 година, а како причина ги навела “непремостливите разлики”.

И така актерот по 28 години брак, Божиќ го дочекал сам и официјално разведен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma