По “Автомобили” најавен цртанот “Авиони”

22 февруари, 20110
disney-avioni

По големиот успех на цртаниот филм “Автомобили”, Дизни го најавува и новиот цртан “Авиони”. Цртаните ликови ќе бидат заменети со авиони, па трката ќе биде преместена во небесните патишта.
За овој цртан не е познато зашто не е продолжена соработката со Пиксар. Премиерата на “Авиони” се очекува да биде во 2013 година.
Поради голем интерес и неверојатната заработувачка се направи и продолжение “Автомобили”, и ќе биде премиерно пуштен во октомври оваа година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi