Победниците на Comedy Awards 2011

12 април, 20110
comedy

Се одржа доделувањето на Comedy Awards, и на манифестацијата се појавија сите оние кои допринесоа за комедијата и успеаа најмногу да нè насмеат изминатата година.

Наградата за икона на комедијата ја доби Еди Марфи, како што беше и претходно најавено. Тој е прогласен за актер кој најмногу има допринесено за комедијата и е одличен пример за оние кои сакаат да учат. Наградата за најдобра актерка во комедија ја доби Тина Феј. Наградата за најдобар актер во комедија ја доби Алек Болдвин.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma