Почина Џек ЛаЛејн

23 јануари, 20110
JackElaineLalanne

Познатиот фитнес мајстор Џек КЛаЛејн почина во својата 96-та година од животот. Човекот кој се бореше за здрав живот, вежбање и промовираше бројни справи за вежбање, почина во својот дома, а причината била пневмонија. Болеста се искомплицирала при што дошло до компликации кај дишните патишта. Тој во Оукленд во 1936-та година го отворил првиот американски фитнес центар. Џек беше активен во фитнес салата и во својата 90-та година, кога вежбал по два часа дневно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi