Почина композиторот Џон Бери

30 јануари, 20110
755689-john-barry

Британскиот композитор и оскаровец Џон Бери, познат по музиката која ја компонираше за единаесете Џејмс Бонд филмови, почина на 77 години од срцев удар. Симболот на саундтракот на филмовите за Џејмс Бонд има освоено 5 оскари, меѓу кои првиот во 1967 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi