Починала сакајќи да ја истури пепелата од мртвата сестра

17 јануари, 20110
P9121314

Една жена од Ирска сакајќи да ја истури пепелта од својата мртва сестра во заливот во близина на Dollaghan Ballyconneely била повлечена од водите на морето. Тогаш се случила трагедијата. Таа била однесена од водите заедно со пепелта од нејзината сестра. На брегот бил нејзиниот зет, кој бил присутен на трагичната церемонија, но кога приметил дека водата ја повлекува неможел ништо да направи. Таа била одвлечена за многу кратко време. Веднаш повикал помош, била викната и полиција, но телото на жената е пронајдено дури вчера, со што е прогласена за мртва.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi