Почнаа со откази по светот! Овој пат Мис Мексико го доби по носот:)

6 август, 20110
ggg

Победничката на натпреварот Мис Мексико, Синтија Де ла Вега изјавила дека организаторите и ја одзеле победничката круна затоа што одбила да држи диета, пренесува Daily Mail. Таа признала дека од септември минатата година, се здебелила неколку килограми, но не знаела дека посотојат одредени барања за физичкиот изглед, за да може таа да се натпреварува.
Организаторите тврдат дека одземањето на круната нема никаква врска со тежината на Синтија. Круната велат дека и ја одзеле бидејќи мисицата не била дисциплинирана и посветена. Синтија им замерила на организаторите дека не и обезбедиле помош од нутриционист во врска со нејзината диета.
На место на Синтија како претставник од Мексико за Мис на светот ќе се натпреварува убавицата Габриела Палацио.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi