Погледнете како изгледа феноменалната катедрала од сол :) Плус и подземна :)

26 септември, 20110
2

Неверојатната катедрала од сол осветлена со LED се наоѓа во Колумбија и навистина ќе ве остави без здив!

Таа се наоѓа во рудникот за сол, а деновиве 14-те мали капели се осветлени со нови LED светилки кои оваа катедрала ја прават уште понеобична и уникатна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi