Поинаков хороскоп: што ги возбудува во сексот и која поза им е омилена

18 мај, 20110
sex-grypa-615x272

Овен

Овенот не сака долго додворување и сака само да направи партнерот да се согласи да имаат секс. Тие не преферираат некоја поза посебно, за нив не претставува проблем да имаат секс полубудни, во ходник, во лифт, на маса… Мажите од овој знак кај жената ги привлекуваат жени со големи гради. Тие фантазираат за групен секс.

Бик

Биковите се многу пребирливи при изборот на партнерот, но кога ќе одлучат неможе да ги обесхрабри никој во нивната намера. Тие се големи љубовници и се моќни во сексот. Пред да стапат во брак често ги менуваат партнерите, но кога ќе стапат во брак се верни, што се однесува на сексуалниот живот. Мажите од овој знак кај жената најпрво ја приметуваат насмевката, потоа задникот.

Близнаци

За близнаците сексуалниот однос не е единствената цел која сакаат да ја постигнат со партнерот. Тие особено ја земаат во предвид духовната согласност со партнерот. Нив ги стимулираат еротски слики и порно филмови. Не сакаат кога партнерот ги одбива за експериментирање во сексот. Мажите од овој знак кај жената најпрво го забележуваат провокативниот од.

Рак

Сексуалниот однос за нив не е долг и чест. Посветени му се на партнерот и му се потчинуваат. Партнерот кој ќе го изберат за секс треба да е посветен на хигиената и не мора да има големо сексуално искуство. Мажите од овој знак кај жената прво го приметуваат деколтето, а потоа усните.

Лав

Лавовите се добри љубовници. Тие сакаат да се гледаат во огледало додека водат љубов и не прифаќаат да имаат секс со изгасени светла. Се трудат да го задоволат партнерот, но знаат и да се пофалат во друштвото за сексуалните успеси. Сакаат пози каде ќе ги истакнат своите акробатски способности. Мажите од овој знак најпрво ги забележуваат градите кај жената.

Девица

Тие ги сакаат сите пози за време на сексот и сакаат нивниот партнер да е гласен при сексот. Мажите од овој знак немаат критериум, сакаат црни, плави, високи, ниски… сите се доволно добри за нив.

Вага

Совршени во креветот, сакаат предигра и се трудат да го задоволат партнерот. Се обидува да создаде телесен контакт и изненадува со нови пози во сексот. Мажите во овој знак се поборници за оралниот секс, а кај жената ја забележува прво косата.

Шкорпија

Овој знак е опседнат со сексуалните игри и секогаш се подготвени за водење љубов. Лесно се возбудуваат, а не се претенциозни во избирање на партнерите. Шампиони се за акции во креветот. За мажите од овој знак верноста е непознат поим.

Стрелец

На овој знак, осбено на мажите највеќе му одговара брз секс во кој партнерката презема иницијатива. Верни се само поради мрзливоста. Во авантури влегуваат само доколку жената го направи првиот чекор.

Јарец

Овој знак сака да ги исполни сите желби на партнерот и секогаш се трудат да му удоволуваат. Во умот секогаш прво му е сексот, а омилена поза му е седечката или од позади. Мажите од овој знак се уверени дека се подобри љубовници, отколку што жените мислат за нив.

Водолија

Од прв поглед ладен и воздржан, а во креветот е прав вулкан. Сака нежни разговори, предигра и да истражува нови пози. Мажите од овој знак ретко се забавуваат со повеќе жени истовремено. Ужива во неочекуваните нешта.

Риби

Нежен и романтичен љубовник. Во текот на сексуалниот чин повеќе води сметка да ја задоволи партнерката отколку себе. Мажите од овој знак не се склони кон авантури. Жените ги бира според нивната витка става и долги нозе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi