Полезните својства на зелката

27 декември, 20110
1

Зелката има безброј полезни својства за здравјето на организмот. Поставувањето на лист од зелка на челото може да ја смири болката во главата. Зелката е исто така полезна и за градите бидејќи го намалува ризикот од рак на градата. Минималната доза за да се постигне лековитиот ефект од зелката е таа да се консумира најмалку два пати седмично.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber