Полицаец пред студенти испрскал верверица со солзавец

12 април, 20110
Red_squirrel

Видеото кое е снимено со мобилен, каде еден полицаец употребува солзавец на една мала верверичка, предизвика остри реакции на американската јавност, откако беше поставено на  Youtube. Видеото го снимила ученичка од средното школо во градот Mesquite во Тексас. Полицајците застанале во одбрана на својот колега, со образложение дека тој сакал да ги заштити учениците од потенцијална бесна верверица. По инцидентот на повредената верверица и било дадена помош и пуштена назад на слобода.

httpv://www.youtube.com/watch?v=7eDhdEd8zrg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma